Yüklemelerde Kolaylık Sağlayan Teleskopik Rampa Sistemleri

Beton içerisine gömülü bir özellik taşıyan teleskopik ramplar özellikle konteyner yükleme işlemlerinde, menteşeli rampa sistemlerinin dilinin yetersiz kaldığı durumlar için dilinin daha uzun olması sebebiyle tercih edilen bir rampa sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Teleskopik ramplar vasıtasıyla yüklenicilerin rampaya yaklaşmasından sonra rampada mevcut olan dilin ayarlanması sayesinde yüklenici araçların ileri ya da geri manevralar yapmasına gerek olmaksızın rampa ve yüklenici araç ayarını kendisi yapabilen ve bununla birlikte forklift ve transpalet yolunu oluşturabilen özellikteki çok kullanışlı ve dayanıklı rampa sistemleri olarak üretilmektedir.

Çalışma Prensibi

Yük yükleme ve boşaltım işlemlerinden önemli çözümler sunmak üzere tasarlanmış olan teleskopik ramplar barındırdıkları dil kısımları sayesinde yükleme işlemleri esnasında araca yüklenecek olan yükü söz konusu aracın dorse bölümüne basarak araca ve de montajlı durumda olduğu beton zemin üzerine verirler. Böylelikle teleskopik rampa sistemleri yalnızca rampa kısmını kaldırarak aracın dorse bölümüne oturmasını sağlayan hidrolik pistonlar üzerine yük gelmesini engellemektedir. Bu özelliğinin yanı sıra teleskopik rampa araç ve rampa sistemi arasında tam bir kenetlenme sağlayarak rampa ve yükleme yapılacak olan araç amortisörleri senkronize olarak çalışır ve sorunsuz bir yükleme ve boşaltım işlemi gerçekleştirilmesi mümkün hale gelir.

Neden Teleskopik Rampa Kullanılmalı?

Kullanım amacına uygun olarak tasarlanmış olan teleskopik rampa sistemleri forklift ve transpalet kullanıcılarına büyük bir yükleme kolaylığını elde etme imkanı sağlamak ve yüklemelerini güvenli olan bir yöntemle yapmalarına olanak sağlamak amacıyla dizayn edilmiş sistemlerdir. Kullanıcılarına önemli bir kullanım rahatlığı sunan teleskopik rampalarda 2 adet piston mevcuttur. Bunlardan birtanesi ana kaldırıcı olarak görev üstlenirken bir diğer pistonda dil grubunu dışarı itmede rol üstlenmektedir. Bu pistonlar sayesinde kalkan teleskopik rampa, araç dorsesine dorsenin yaklaşmasından sonra panosundaki dil itme butonu aracılığıyla yükleme yolunu ayarlamaktadır.

Bütçe Dostu Teleskopik Rampa Fiyatları

Kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik olarak en mükemmel çözümler sunmak üzere tasarlanmış olan teleskopik rampa fiyatları vasıtasıyla da kullanıcısının yüzünü güldüren seçenek olarak piyasadaki yerini almış durumdadır. Çünkü bir rampa sisteminin dayanıklı ve uzun ömürlü olması kadar önemli olan bir başka diğer konu da teleskopik rampa fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede bütçeyi ciddi şekilde zorlamayan ve kullanıcısının ihtiyacına yönelik en iyi çözümü sunan teleskopik rampa sistemleri ihtiyacınız söz konusu olduğunda uygun düzeylerdeki teleskopik rampa fiyatları vasıtasıyla yük yükleme ve yük boşaltma uygulamalarınızda size önemli bir kolaylık sunacak olan rampa sistemini son derece rahat bir şekilde temin edebilme imkanınız söz konusudur.

Yükleme işlemlerinizde aradığınız kolaylığı size sağlayacak nitelikte tasarlanmış olan en dayanıklı, güvenilir ve kaliteli teleskopik rampa sistemlerini kolaylıkla satın alabileceğiniz bir adres arıyorsanız bulunabileceğiniz en doğru yerdesiniz. Yük yükleme ve boşaltma işlemleri oldukça zahmetlidir ancak geliştirilmiş olan ve ihtiyaçlarınıza mükemmel çözümler üretmek üzere tasarlanmış olan teleskopik rampa sistemleri sayesinde yükleme ve boşaltma işlemleri son derece kolay uygulamalar haline dönüşmektedirler.