Rampa Çeşitleri Ve Fiyatları

Rampa Çeşitleri Nelerdir? 

Piyasa içerisinde ihtiyaçlara ve taleplere göre rampa çeşitleri şekillenmektedir. Kiralama ve satın alma yoluna gitmeden önce yetkililer rampa çeşitleri hakkında donanımlı bilgilere sahip olmaktadır. Seyyar rampalar, rampa çeşitleri arasında bulunan ilk ürünlerdir. Seyyar olmaları ve diğer rampalara oranla çok daha hafif ve ergonomik bir yapıya sahip olmaları nedeniyle tercih sebebidir. Kısa süreli, hız ve pratiklik isteyen işlerde seyyar rampa, rampa sistemleri arasından kendi farkını ortaya koyarak kullanılmaktadır. Yükleme süresini de kısalttığı için birçok firma tarafından araştırılan rampa sistemleri arasından seçilerek uygulama alanına konulmaktadır.

Gömme Rampa ve Ürün Özellikleri 

Zeminden yüklemeli bir özelliğe ve çalışma disiplinine sahip olan gömme rampa ürünleri rampa sistemleri arasında en çok kullanılmakta ve tercih edilmekte olan bir diğer rampa türüdür. Sac kısımları göz yaşlı bir şekilde tasarlanan gömme rampa aygıtları genellikle kapalı mekanlarda uygulama alanına açılmaktadır. Tamamen sıfır seviyesine indirilebilir olması nedeniyle çok az yer kaplar ve pratik bir şekilde değerlendirilebilir. Özellikle dar odaklı mekanlarda minimal yapılarda kullanılmakta olan gömme rampa türleri küçük depolarda ve az ölçekli binaların içerisinde tercih edilmektedir.

Kamyon Rampası ve Ürün Özellikleri 

İstenilen kapasitelerde yüklemeleri gerçekleştiren kamyon rampası özel koruma ve güvenlik sistemleri ile birlikte çalışmaktadır. Olası kazaların önüne geçmek için yükleme bitmeden hareket alanlarını kısıtlayan özel bir sisteme de sahiptir. Genelde dik bir paralellikte inşa edilen kamyon rampası aygıtları hızlı ve güvenli yüklemelerin bir diğer kolunu ihtiva etmektedir. Montajının çok hızlı bir şekilde yapılıyor olması da hem işverenler hem de çalışmakta olan personellere zaman ve enerji açısından tasarruf sağlamaktadır.

İlave bir çabaya ya da malzemeye gerek duyulmadan kullanılan kamyon rampası ürünleri inşaat ve sanayi alanlarında aktif olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda rampa fiyatları kapsamında da son derece ucuzdur ve her bütçeye, her cebe uygun olmasıyla da bilinmektedir. Hidrolik bir üniteye sahip olan bu rampa çeşitleri uzun yıllardan beri birçok farklı sektörde de tamamen tercihe ve talebe göre şekillenmektedir.

Makaslı Platform ve Ürün Özellikleri 

Özel imalat olan makaslı platform seçenekleri de mevcuttur. Çelik konstrüksiyon ile birlikte imal edilen makaslı platform bir kere satın alındığı takdiriyle uzun yıllar boyunca sağlam ve dayanıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Çukurlu ortamlarda bile güvenli bir şekilde kullanılan makaslı platform aynı zamanda zemin odaklı çalışmalarda da talep edilen iş güvenliğini sağlamaktadır. Herhangi bir durumda aşırı bir yüklenmeye karşı emniyet valfi de bu rampa çeşitlerinin iç dinamiklerinde bulunmaktadır. Emniyet valfi otomatik olarak devreye girerek bir tür uyarı vermekte ve personelleri uyarmaktadır.

Rampa Fiyatları Nelerdir? 

Piyasada sabit bir şekilde rampa fiyatları bulunmamaktadır. Tamamen ne tür bir rampa kullanılacağının ön bilgisi ile birlikte rampa fiyatları hakkında detaylı ve reel bilgiler alınabilmektedir.