Otomatik Kapıların Geçiş Trafiğine Etkisi Var Mı?

Otomatik Kapıların Geçiş Trafiğine Etkisi Var Mı?

Kapı teknolojisinde son nokta olan bu kapılar, pratik geçiş imkanı sağlıyor. Özellikle geçiş trafiği yoğun olan endüstriyel alanlarda, bu kapılar pratik çözüm sunuyor. Kolay kullanım özelliklerinin yanı sıra kumandalı olması, bu ağır kapıların kullanımını pratik hale getiriyor. Hizmet kalitesini artıran ve işlerin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayan bu tasarımlar, servis imkanına da sahip… Seksiyonel kapı ürünleri, manuel olarak da kullanılabilmektedir. Yan kısımlardaki raylar sayesinde kapı kolaylıkla açılabilmektedir. Alt ve üst kısımlardaki emniyet sistemi kapının kullanımı kolaylaştırmaktadır.

Neden Bu Kapılar Tercih Ediliyor?

Bu kapılar, yer kaplamayan, dayanıklı ve kullanışlı özelliklere sahiptir. Servis imkanına sahip seksiyonel kapı seçenekleri, yedek parça desteklidir. İzolasyon özelliği iç kısımdaki poliüretan sayesinde gerçekleşmektedir. Dış kısımdaki dayanıklı çelik galvaniz bölüm, darbelere karşı dirençlidir. Hırsızlık olaylarına karşı dirençli olan bu tasarımlarda, paslanma veya benzeri olumsuzluklar meydana gelmemektedir. Geçiş trafiği çok olan fabrikalarda araç geçişini kolaylaştırmaktadır. Yükseklik ve genişlik ölçüleri standartlara göre tercih edilmektedir. Seksiyonel kapı tasarımlarının açılma süresinin kısa olması, geçiş trafiğini olumlu yönde etkilemektedir.

Estetik Görünüm

Kullanım kolaylığı sağlayan bu tasarımlar, aynı zamanda estetik görünüme sahiptir. Dekor çalışmaları ile uyumlu dış tasarım özellikleri, görsel bakımdan etkileyici özelliklere sahiptir. Etkili kullanım özellikleriyle tercih edilen bu tasarımlarda, kaliteli kullanım seçenekleri bir adadadır. Büyük kamyonların ve tırların geçişini kolaylaştırmaktadır. Otomatik kapı özellikleriyle hayatınız daha kolay hale gelecektir. Yer kaplamayan bu özel tasarımlar kumandalıdır. Ağır olan otomatik kapı tasarımları, güçlü motoru sayesinde yukarı doğru pratik bir şekilde açılmaktadır. İç mekanların ısınma problemine katkı sağlamaktadır. Rüzgarın sarsıntısına karşı endüstriye kapı seçenekleri dayanıklıdır. Ses yapmayan özel tasarımı sayesinde gürültü meydana gelmez. Sanayide ve endüstri dünyasında tercih edilen bu tasarımlar, işletmelerin çalışma performansını üst seviyeye çıkarmaktadır. Renk seçenekleriyle dış dekor çalışmalarında tercih edilmektedir. Otomatik kapı ürün seçeneklerinde istenilen ürün kolaylıkla satın alınabilir. Uzman işçilik ve kaliteli malzeme, bu ürünlerde bir araya gelmiştir.

Yeni Nesil Kapı Tasarımı

Otomatik kapılar, eski model kapıların piyasadan kalkmasına neden olmuştur. Özellikle büyük araçların sıklıkla giriş çıkış yaptığı mekanlarda endüstriye kapı seçenekleri tercih ediliyor. Eski kapılar sağa veya sola açılıyordu ve yer kaplıyordu. Endüstriye kapı seçeneklerinde ise bu problem aşılmıştır. Kapılar yukarı doğru çelik halatlarla açılmaktadır. Kapıyı kaldırabilecek kapasiteye sahip motorlar, kapıyı yukarı doğru çekmektedir. Endüstriye kapı tasarımları elektrik ile çalışmaktadır. Elektrik olmadığı zaman manuel kullanılabilir.