Otomatik Endüstriyel Kapıların Genel Özellikleri Nelerdir?

Otomatik Endüstriyel Kapıların Genel Özellikleri Nelerdir?

Sanayide ve endüstri dünyasında otomatik kapılar tercih edilmektedir. Büyük araçların rahatlıkla geçiş sağlayabileceği bu kapılar, motorlu özelliklere sahiptir. Seksiyonel kapı olarak isimlendirilen bu tasarımlar, elektrikli motor sistemine sahiptir.

Kapıların iç kısımlarında poliüretan bulunmaktadır. Galvanizli çelik özelliklere sahip dış bölüm, dış darbelere karşı dayanıklıdır. Rüzgar, yağmur, kar ve fırtına gibi etkenlere karşı yalıtımlı özelliklere sahiptir. Seksiyonel kapı tasarımları, dış darbeleri emen özel bir sisteme sahiptir. Ayrıca açılırken ve kapanırken özel raylı sistem sayesinde dengeli çalışmaktadır.

Ray Sistemi

Kapının yan kısımlarında ray sistemi bulunmaktadır. Bu ray sistemi içerisinde hareket eden tekerler kapının kullanımını kolaylaştırmaktadır. Ağır olan kapı bu raylar sayesinde kolaylıkla açılabilmektedir. Seksiyonel kapı tasarımları, yukarı doğru açıldığı için yer kaplamamaktadır. Yana doğru açılan eski kapılara nazaran kullanımı daha pratiktir.

Pratik kullanım özelliğine sahip bu tasarımlar dört mevsim kullanılabilir. Otomatik kapı seçenekleri, yaz aylarında sıcağı, kış aylarında soğuğu engellemektedir. Kapının üst kısmındaki tambura sarılan çelik halat sayesinde hareket etmektedir. Otomatik kapı tasarımlar, motorlu özelliği ve kumandalı seçenekleriyle kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Büyük araçların geçişini kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Yükseklik ve genişlik bakımından otomatik kapı tasarımları standartlara uygundur.

Çelik Galvaniz Oldukça Dayanıklı

Güvenli yapısı sayesinde hırsızlık olaylarını engellemektedir. Dış darbelere karşı dayanıklı çelik saç, iç kısımdaki poliüretanla desteklenmiştir. Kilit sistemi oldukça güvenlidir. Endüstriye kapı, güvenli kullanım özelliği sayesinde sanayide güvenle kullanılmaktadır. Pratik, etkili ve kullanışlı olması nedeniyle uzun yıllar problemsiz kullanılabilmektedir. Mekanların dekor yapısı ile uyumlu özelliği, estetik görünüm meydana getirmektedir. Endüstriye kapı tasarımları, renk seçeneğine sahip özellikleriyle özel dekorlarla uyumludur. Tamir, montaj ve yedek parça destekli üretilen otomatik kapılarımız, uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir. Endüstriye kapı tasarımlarında özel contalar, nem izolasyonunda oldukça etkilidir.

Kapı Teknolojisinde Son Nokta

Etkili kullanım özelliği ile sanayide ve endüstride geçiş işlemlerini pratik hale getiren bu kapılar, son teknoloji ürünüdür.  Büyük araçların geçişi konusunda problem meydana gelmemektedir. Kapının yukarı doğru açılması ve yer kaplamaması, kullanım kolaylığı meydana getirmiştir. Otomatik ve kumandalı özellikleriyle, açmak için güç harcamanıza gerek kalmıyor. Ağır olan bu büyük kapılar, otomatik özelliği sayesinde kolaylıkla açılıyor. Motor sistemi, kapının ağırlığı ile orantılı olacak şekilde tercih ediliyor. Elektrik gittiği zaman kapı manuel bir şekilde açılabilmektedir. Kenar kısımlardaki raylar manuel kullanımı kolaylaştırmaktadır. Zaman kazandıran pratik özelliği ile sanayide en çok tercih edilen ürün seçenekleri içerisinde yer alıyor.