Dik Rampa Nedir?

Dik Rampa Nedir?

Yükleme ve boşaltım işlemlerinde kullanıcılarına önemli kullanım kolaylıkları sağlayan pek çok özelliğe ve modele sahip olan rampaların varlığı söz konusudur. Kullanım amacına uygun olarak tasarlanan ve geliştirilen önemli rampa seçeneklerinden biri olarak dik rampa karşımıza çıkmaktadır. Önemli bir seçenek olarak piyasada varlık göstermekte olan dik rampalar yük yükleme alanı ile yük boşaltma alanı arasında var olan farklılığın ortalama olarak +400 / -400 aralığında gideren nitelikte olan ve bununla birlikte transpalet ya da forklift için uygun eğim açısı yaratan özellikteki rampa modelidir. Dik rampa hidrolik ya da manuel olarak kullanım imkanı sunan cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Yükleme ve boşaltım yapılacak olan alanda eğer inşaat faaliyetleri gerçekleştirilmesi mümkün değil ise dik rampalar sizin için tercih edilebilecek en mükemmel çözüm olacaktır.

Dik Rampa Özellikleri

Yükleme ve boşaltım yapılacak olan alanda inşaat faaliyetlerinin  gerçekleştirilememesi durumunda sizin için tercih edilebilecek en mükemmel çözüm olma niteliği barındıran dik rampalar kullanıcısına önemli kolaylıklar sunan özellikte tasarlanmakta ve satışa sunulmaktadır.  Taşıma Kapasitesi: Statik Yüklerde  9000 kg Dinamik Yüklerde ise: 6000 kg’dır.
Barındırdığı standart platform ölçüleri ise 2000×2000 mm olup köşe sacı 450×2000 mm’dir. Dik rampa  +400/-400 mm standart çalışma aralığına sahiptir.

EN 1398 Avrupa standardı ile uyumlu bir yapı barındıran cihazlarda platform zemini ise gözyaşı desenli olup 6/7 mm sac biçimindedir. Yük dağılımı doğrultusunda tasarlanmış olan çelik konstrüksiyon özelliği söz konusudur.  RAL 7031 ve RAL 2004 Renk özelliği ise fırın boya olup ithal hidrolik sistem barındırmaktadır. Ayrıca elektronik ve ya manuel kullanma olanağı sunar. Hidrolik acil yavaşlatma mekanizması bulunmakta olup -10/+40 çalışma sıcaklığı barındırır. Ayrıca IP55 koruma sınıfı kontrol paneli bulunmaktadır. Dilerseniz  standart kapasite haricindeki siparişler için satış ekibi ile görüşebilir ve sizin ihtiyacınıza yönelik olarak tasarlanmış ürünleri temin etme imkanınız söz konusudur.

Dik Rampa Fiyatları

Yük yükleme ve boşaltım uygulamalarında önemli bir seçenek olarak tasarlanmış olan dik rampalara ihtiyaç duyanlar, bu ürünleri sahip oldukları özellikleri doğrultusunda değişiklik gösteren dik rampa fiyatları seçenekleri doğrultusunda rahatlıkla sahip olma imkanına sahip olabilme olanağına sahip durumdadırlar. Bir dik rampa satın alırken bütçenize hitap eden dik rampa fiyatları sayesinde ihtiyacınız olan ürünü satın alarak yük yükleme ve boşaltım işlemlerinizi zaman kaybetmezksizin çok daha kolay ve güvenli bir şekilde hayata geçirebilir olmanın rahatlığını keşfedebilirsiniz. Rampa satın almadan önce sizin için en önemli konu öncelikle ihtiyacınıza uygun olan özelliğe sahip rampayı tercih etmek olacaktır. Tercihinizin hangi model ve özellik barındıran rampa olduğunu belirledikten sonra bütçeniz için en ideal olan dik rampa fiyatları vasıtasıyla son derece kaliteli, güvenilir ve dayanıklı yapıya sahip olan dik rampa satın alma işlemini rahatlıkla yapma imkanınız söz konusudur.